top of page

۱۲۳دنتال

کلینیک دندانپزشکی

درباره دکتر علی توکلی

 کلینیک دندانپزشکی در تورنتو کانادا

"دکتر علی توکلی" از سال ۲۰۰۰ به دندانپزشکی مشغول بوده است. ایشان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شهید بهشتی در تهران مشغول به کار شد و پس از مهاجرت و اتمام دوره دندانپزشکی و فارع التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی تورنتو به فعالیت خود در این رشته به عنوان جراح دندانپزشک در چندین مطب در منطقه تورنتو بزرگ ادامه داد.

 

دکتر علی توکلی سپس در سال ۲۰۱۶ مطب شخصی خود ۱۲۳دنتال را افتتاح نمود و از آن زمان در اینجا به عنوان دندانپزشک اصلی مشغول به کار است.

 

دکتر علی توکلی عضو دائمی انجمن دندانپزشکی انتاریو و کالج سلطنتی جراحان دندانپزشکی انتاریو و همینطور عضو (IODA) انجمن دندانپزشکان ایرانی اونتاریو می باشد.

iranian ontario dental association
Canadian Dental Association
Ontario Dental Association
University of Toronto

درباره بهترین مطب دندانپزشکی در تورنتو 

۱۲۳ دنتال یک کلینیک دندانپزشکی منحصر به فرد واقع در مرکز شهر تورنتو با دسترسی آسان به ایستگاه مترو می باشد.

در این کلینیک کلیه خدمات دندانپزشکی با کیفیتی بالا با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژیها در محیطی آرامش بخش ارایه می گردد. 

وای فای و نوشیدنی رایگان و همکاری با کلیه بیمه های درمانی از مزایای این کلینیک است.

 

پرسنل مسلط به زبانهای انگلیسی و فارسی هستند و فرآیند وقت گرفتن ساده و با قابلیت انعطاف بالاست.

 

درمانهای اورژانس و پیش گیری و زیبایی و ترمیمی جزو خدمات این مطب دندانپزشکی می باشد.

  

در ۱۲۳دنتال هدف و تلاش ما بر این است که علاوه بر پاسخگویی به نیازهای درمانی شما در کمترین زمان و  منصفانه ترین هزینه و بالاترین کیفیت و تجربه و خاطره ای خوش از ویزیت برای شما به جا بگذاریم.

 

آیا شما دانشجو هستید؟ برای ملاقات خانواده سفر کرده اید؟ تازه وارد هستید؟ شهروند و مقیم می باشید؟ در همه حالات به ۱۲۳دنتال خوش آمدید

خدمات دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان ها
اصلاح بد شکلی دندان 
بستن فضاهای بین دندان ها
ارتودنسی و ایمپلنت و جراحی دندان عقل
درمان ریشه و ترمیمی و زیبایی
اصلاح انواع بیماری های لثه
انواع پروتز های متحرک و ثابت
دندان پزشکی اطفال

لمینیت دندان

لمینیت دندان روشی نوین در دندانپزشکی ترمیمی

لمینیت دندان یکی از بهترین روش های درمانی های ترمیمی و زیبایی در دندانپزشکی است که درخشندگی و یکدستی مورد نظر ما را فراهم می کند. لمینیت دندان می تواند در برخی موارد جایگزین مناسبی برای ارتودنسی نیز باشد، زیرا لمینیت اشکالاتی را که ارتودنسی برای ریشه دندان ایجاد می کند را ندارد و در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود. در صورتی که از رنگ دندانهایتان ناراضی هستید، دندانهایی نامرتب، شکسته و دارای ترک خوردگی دارید می توانید به لمینیت دندان به عنوان یک روش مناسب و مطمئن در کنار ایمپلنت فوری بیشتر فکر کنید. 

لمینیت دندان چه تغییراتی را می تواند ایجاد کند

متخصصین دندانپزشکی ترمیمی که از روش لمینیت دندان استفاده می کنند می توانند بد رنگی های ناشی از سیگار، غذا، چای و قهوه که موجب تغییر رنگ مینای دندان می شود را اصلاح کنند. همچنین مشکلاتی مانند فاصله های بین دندانی نا متناسب، فرورفتگی ها یا برجستگی های روی دندان را برطرف کنند. البته معمولاً لمینیت دندان برای شش دندان جلو به کار می رود و روش هایی مثل بلیچینگ دندان میتواند به درخشندگی بیشتر دندان هایتان کمک کند.

 

لمینیت دندان چگونه انجام می شود

در لمینیت لایه ای از مواد سرامیکی که بعد از قالب گیری توسط متخصصین در لابراتوار ساخته می شود، بر حسب نیاز بیمار بعد از حداکثر نیم میلیمتر تراش دادن دندان استفاده می شود، لمینیت دندان سرامیکی ظاهر زیباتری نسبت به لمینیت کامپوزیتی دارد، ثبات رنگ بالایی دارد و نسبت به لمینیت های کامپوزیتی مقاوم تر است. نوع دیگری از لمینیت دندان که از کامپوزیت ساخته شده، نیاز به قالب گیری و لابراتوار ندارد و بدون تراش دادن مینای دندان به کار می رود. این نوع از لمینیت دندان را دندانپزشک توسط اشعه روی دندان ثابت می کند، از لحاظ هزینه نسبت به نوع سرامیکی ارزانتر است، این در حالی است که لمینیت دندان کامپوزیتی دارای تنوع رنگ بیشتری است و این امکان را ایجاد می کند که با رنگ سایر دندانها هماهنگ شود.

بعد از لمینیت دندان چه کارهایی مناسب تر است

اگر با روش لمینیت دندان تغییرات مفیدی روی دندانهایتان انجام دادید، برای مراقبت از آن نیازی به استفاده زیاد از دهانشویه های حاوی فلوراید ندارید، زیرا فلوراید تاثیر خوبی بر لمینیت دندان ندارد. از طرفی ممکن است برخی افراد گمان کنند بخاطر داشتن لمینیت دندان نیازی به رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت قبل را ندارند و لمینیت دندان به عنوان یک محافظ قوی موجب می شود دیگر دندانها آسیب نبیند. در حالی که دندانپزشکان همواره توصیه می کنند که لمینیت دندان به اندازه دندان طبیعی احتمال پوسیدگی و آسیب دارد. رعایت نکردن بهداشت دهان بعد از لمینیت موجب ایجاد پلاک میکروبی و پوسیدگی می شود، در این صورت ترمیم مشکلات پوسیدگی باید از پشت دندان انجام شود. حساسیت هایی که در برخی افراد بعد از لمینیت دندان نسبت به سرما و گرما ایجاد می شود نیز جای نگرانی ندارد زیرا بعد از مدتی از بین می رود. از دیگر مواردی که بعد از لمینیت دندان باید رعایت شود مصرف نکردن زیاد چای، قهوه، سیگار و سایر مواد غذایی رنگ دار که موجب کدر شدن رنگ دندانها می شود زیرا لمینیت هم مانند دندان طبیعی با خوردن این مواد تغییر رنگ می دهد، همچنین از خوردن و گاز زدن غذای سفت مانند ته دیگ نیز باید خودداری شود زیرا ممکن است موجب شکستن یا ترک خوردن لمینیت دندان شود.

چه افرادی نمی توانند از لمینیت دندان بهره ببرند

در صورتی که ضایعات دندان شما گسترده باشد و مشکلات دندان بیش از حد مینای دندان باشد لمینیت دندان کمک چندانی به شما نمی کند، همچنین افرادی که ضخامت مینای دندان آنها کمتر از اندازه عادی باشند نمی توانند از این روش بهره ببرند. لمینیت دندان فقط برای ترمیم مشکلات خفیف تا متوسط دندان های جلوی دهان کاربرد دارد. دندان هایی که با فیلر پرشده باشند نیز نمی توانند لمینیت شوند. افرادی که عاداتی مانند دندان قروچه دارند اگر از لمینیت دندان استفاده کنند ممکن است بخاطر فشار مضاعفی که به دندان وارد می کنند باعث شکستن لمینیت دندان شوند.

چقدر باید برای لمینیت دندان هزینه کنیم و چه مدت ماندگاری دارد

دوام و ماندگاری لمینیت دندان می تواند از هفت تا بیست سال باشد. در صورتی که یک لمینیت دندان کنده شود اگر آسیبی ندیده باشد می توان دوباره آنرا چسباند، در غیر این صورت هم امکان ترمیم یا تعویض دارد. هزینه های مربوط به کارهای زیبایی و ترمیمی بسته به نوع کلینیکی که انتخاب می کنید و حجم کار مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

bottom of page